KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15207474
*
nr 1520 7474
Lasse Algemo
(f. 1966), Sverige
Oljemålning, Signerad, Postlådor. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 51x63 cm
Lasse Algemo, svensk målare född 1966.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 februari 2023
kl 18:10:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/2 18:08:34
1
150 kr
5/2 13:18:21
2
150 kr
5/2 13:18:21
1
150 kr (Budbetjänt)
5/2 23:34:47
3
450 kr
6/2 14:26:20
4
250 kr
6/2 14:26:20
3
300 kr (Budbetjänt)
6/2 14:26:31
4
350 kr
6/2 14:26:31
3
400 kr (Budbetjänt)
6/2 14:27:22
4
450 kr
6/2 14:27:22
3
450 kr (Budbetjänt)
6/2 14:27:38
4
Vinnande bud
6/2 17:01:26
4
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lasse algemo olja olja på duk oljemålning oljemålningar postlådor svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30
*
Lasse Algemo
Lasse Algemo, svensk målare född 1966.
Läs om budbetjänten
nr 1520 7474
Lasse Algemo
(f. 1966), Sverige
Oljemålning, Signerad, Postlådor. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 51x63 cm
Lasse Algemo, svensk målare född 1966.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 februari 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/2 18:08:34 | 1 | 150 kr |
| 5/2 13:18:21 | 2 | 150 kr |
| 5/2 13:18:21 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
| 5/2 23:34:47 | 3 | 450 kr |
| 6/2 14:26:20 | 4 | 250 kr |
| 6/2 14:26:20 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 6/2 14:26:31 | 4 | 350 kr |
| 6/2 14:26:31 | 3 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 6/2 14:27:22 | 4 | 450 kr |
| 6/2 14:27:22 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 6/2 14:27:38 | 4 | Vinnande bud |
| 6/2 17:01:26 | 4 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lasse algemo olja olja på duk oljemålning oljemålningar postlådor svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30



